..Wait for it!..

Listopad 2015

Diskuze || Korejština

24. listopadu 2015 v 21:47 | ~ 엘린 | Ellin~ |  Shit I say
So zhruba po týdnu přicházím s dalším článkem. Chtěla jsem začít s rubrikou "Shit I say", prvním mým výkecem a už jsem měla i v plánu, že nechutně vykřičím do písmenek na blogu svou nenávist k prachsprostým existencím, co si nedávají ruku před pusu, když vykašlávají své plíce a nechutné bacily se pak přilepí na ostatní, ALE! To si můžeme nechat na později.
Teď mě spíše zajímá, jaký vztah máte ke korejštině okrem toho, že většina fanynek kpopu omílá fráze "Naučím se korejsky kvůli oppa!" "Abych mohla sledovat dramy, naučím se korejsky!" a tak dále.

Ptáte-li se na můj názor, tak osobně si myslím, že učit se cizí jazyk, jen abych si pro sebe v pokoji křičela "oppa saranghae".. je zbytečnost a blbost. Samozřejmě, pokud chci rozumět, co druzí říkají a nečekat na titulky, ah.. no budiž. Je to každého věc. Nikoho za to neodsuzuji a ať se svým volným časem nakládá, jak jen uzná za vhodné.
Upřímně za mých mladých let,..kecám, před rokem jsem uvažovala nejspíše podobně. Chtěla jsem znát jazyk, abych rozuměla a nemusela si vše dohledávat ještě skrze angličtinu, ve které taky zrovna dvakrát nejsem majstr.
Ale čím více nad tím přemýšlím a chci si udělat o svém vztahu ke korejštině jasno, už mi hlavou neproletí fráze "Abych nemusela čekat na titulky."
Korejština mě zkrátka uchvátila. Nepopírám, že bych se k ní nikdy nedostala díky zvědavému kliknutí na video po straně nabídnutých, což bylo mimochodem od Teen Top Miss Right, ale tak dlouho jsem jí skrze písničky, dramy a videa poslouchala, až se mi vryla do hlavy a hrdě můžu prohlásit, že jednoho dne se ji určitě naučím. Proč? Protože chci. Někomu se líbí francouština, italština, švédština a tak. Upřímně, ještě než jsem opustila své nerdování u anime, líbila se mi japonština. Ale jak už jsem si navykla na korejštinu, mám zvuk u anime o dost ztišený, než jsem mívávala. Vlastně jsem tak uplně nerdování neopustila, neberte to doslovně, že bych snad nad anime zavřela dveře, stále mám rozkoukaný Fairy Tail, Naruta a čekám jako sup na nové díly, jen už se nekoukám tolik. Korejská abeceda, tedy psaní hangulem se mi zdá o mnoho snazší, než japonština, či čínština. Možná proto jsem si jí oblíbila tak rychle. Vidím složitou věc a dávám ruce pryč! :D

Existuje spousta stránek, kde máte gramatiku, slovíčka, poučky a odpovědi na otázky, které vám nedají spát. Bohužel většina z těhle stránek vás nechá na týden vyzkoušet vše, ale po týdnu už přístup zamezí a musíte si tzv. "premium" zaplatit. Stále se ale dají najít stránky, kde toho najdeme dostatek.
Například.. Koreanclass101, to je zrovna ta premium o které jsem mluvila myslím,
eatyourkimchi, talktomeinkorean, mindpasta - kde se registrujete a volně procházíte slovíčka, fráze..vlastně to funguje trochu jako facebook. Asi bych tam měla zase po čase zajít...ukážu se tam jednou za půl roku shit.
Tyhle stránky jsou užitečné, ale to by nebylo ono, aby to nemělo háček, že? Háčkem myslím jazykovou bariéru.
Aby jste se vůbec mohli cokoliv naučit, musíte mít minimálně základy angličtiny a pátrat trochu v google překladači.
Nikde totiž lekce korejštiny v češtině nenajdete. Ať hledáte, jak hledáte, nikde není nic. Dobře, jedna by možná byla, ale jak se z jedné lekce stanete mástrem?

Nedávno jsem si nainstalovala aplikace na mobil, protože jsem lazy as fuck, abych rozklikla stránku na počítači. No to zase přeháním, ale..u know what I mean. Hangul se mi lépe píše na mobilu a než bych se vyznala na naší abecedě, kam spadá korejské "a", "e", "ye", etc.. tak by mi bylo 90.
Musím přiznat, že jedna aplikace s názvem Eggbun, mě natolik uchvátila, že si později to premium snad i zaplatím. Věc se má totiž tak.. K dispozici v téhle aplikaci jsou samozřejmě slovíčka po straně ke každé lekci, ukáže vám to text nejdříve v celku, poté znovu, ale musíte ho správně seskládat, zeptá se vás to na význam a následující část aplikace provede "fake" konverzaci. Fake konverzace = Připadáte si, jako by jste s někým chatovali, protože vám to cosi napíše, (př.: Tohle je můj kamarád Fred, Fred je z Ameriky.) poté se čeká na vaší odpověď a ještě vám to daný text spustí se zvukem, tudíž správnou výslovností. Za mě zkrátka všech 12 palců nahoru. Cítím tu černobyl. Ale abych se tady nerozplývala nad tou aplikačkou.. Stáhla jsem si ještě jednu, kde je pouze gramatika. Úplně jsem se zděsila, když to na mě vyskočilo, protože toho není zrovna málo. Ale v tu samou chvíli mi spadl i kámen ze srdce, protože čím více, tím lépe no ne?
Teď zrovna jsem si stáhla další, která se jmenuje Hellotalk, ale tu se chystám vyzkoušet až dopíšu článek. Napadlo mě.. když už se chystám do korejštiny opět ponořit nos, po pár neúspěšných projevech lenosti, proč bych se s vámi nemohla podělit? Bude mě to sice stát hodně úsilí, času a úmorného přemýšlení, abych nepsala blbosti a vyložila to tak, jak to chápu a zároveň, aby to pochopili i ostatní, ale zároveň si na to budu moct kliknout kdykoliv i já a oživit si paměť, když to někde tady uvidím. Buď založím rubriku s názvem "korejština", nebo budu házet mé recenze na aplikačky a znalosti do Shit I say. To ještě netuším.


Každopádně! Jak jste na tom s korejštinou vy? Také jste nadšenci, ale zároveň tak líní, že se k tomu dostanete někdy, až nastane potopa? Zajímalo by mě třeba, zda už tu je někdo pokročilý, nebo jeho metody učení. Váš vztah k jazyku, nebo naopak, co vás odradilo. Nebo se vám dostal pod kůži jiný jazyk? Nevermind, šup sem s tím. Perte to do mě! Seeya.

I lost my smile | 1.kapitola

18. listopadu 2015 v 1:43 | ~ 엘린 | Ellin~ |  I lost my smile

|| Nadpřirozeno/Upíři | Slash | Kapitolovka - 1. | Toppdogg | Hanjoo | 590 slov ||

Pozn.// Slavnostně prohlašuji, že jsem ze sebe vyplodila první kapitolu! Chtěla bych poděkovat za komentáře u prologu. Potěšily ^w^ Doufám, že se vám první kapitola bude líbit. I když to vypadá, že je kapitola o hovně nesmyslná, není tomu tak. Ale už raději mlčím, nebo vám snad prozradím i konec a to se nedělá, huš huš. Enjoy!~


I lost my smile | Prolog

15. listopadu 2015 v 22:18 | ~ 엘린 | Ellin~ |  I lost my smile

|| Nadpřirozeno/Upíři | Slash | Kapitolovka | Toppdogg | Hanjoo ||

Pozn.// Rozhodla jsem se pokřtít blog první povídkou na pairing Hanjoo ze skupiny TOPPDOGG.
Inspirovala jsem se vlastní "hrou" na rpg, kde mám s kamarádkou tento pairing a stejný děj se odehrává i při našem hraní. S tím rozdílem, že si ho doupravím ještě více k obrazu svému a vynasnažím se, aby to bylo čtivé.
Doufám, že se najde pár mimoňů, co věnují kapitolovce alespoň pár minut svého drahocenného života. Peace!~

V daleké vesničce odříznuté od těch ostatních žila hrstka lidí, která byla neustále pod útoky upírů. Vesnička se zdála jako snadná kořist, protože na pomoc by jim sousedé přišli až za tři dny chůze bez přestávky. Lidé se nedokázali všem skupinkám upírů bránit. Našlo se pár jedinců, co se stali ochráncemi vesnice, tzv. lovci a mezi ně patřila právě matka chlapce, co skončil v rukou upírů, ať už chtěla nebo nechtěla, byla to jediná šance, jak ho zachránit. Buď by při porodu zemřela ona a nebo by se chlapec narodil už mrtvý. Vyzkoušela mnoho bylinek, lektvarů a jiných "léčidel". Dokonce se ji snažila pomoci čarodejnice. Avšak výsledek toho všeho byl pouze v letech. Říkalo se, že pokud chlapec přežije porod, oslaví maximálně páté narozeniny. I přes to, že s upíry bojovala pro dobro lidí, pár jim pomohla. Proč by to dělala? Právě kvůli lidské hlouposti. Ze začátku měla strach přijmout nabídku upíra, co se zjevil u její postele, a syna mu odevzdat. Navíc si byla vědoma faktu, že noblesse pohrdají obyčejnými stvořenci. Ale neměla na výběr. Chtěla syna zachránit a věděla, že se o něj postarají. Nepřišlo jí to jako lest, zvláště od tohohle upíra, se kterým konflikt nikdy neměla, právě naopak. Její poslední slova vznesla souhlas. Upír, který měl nyní Hansola na starost, se vydal do svého sídla nedaleko od vesnice, kde Hansola "vychovával." Upír patřil do vznešeného rodu a byl čistokrevný. Rozhodl se Hansola přeměnit až oslaví své páté narozeniny. Do té doby chlapec trávil čas v sídle a o svých pravých rodičích nic nevěděl. Nevěděl vlastně moc ani o jeho nové rodině. Připadal si jiný..navíc byl nemocný, takže většinu času stejně proležel v posteli. I když nikdo z rodiny nechodil za dne ven, jemu světlo nic nedělalo. Ale při oslavě jeho pátých narozenin se provedl rituál. Bylo mu to řečené předtím, než mu dali omamné bylinky, aby nic necítil a v klidu spal. Prý díky tomuhle rituálu se stane dospělým. Věřil jim...vždycky se k němu chovali hezky a byla to pro něj rodina. Když ale ráno otevřel oči, vše se změnilo. Už se nemohl k oknu ani přiblížit, protože ho světlo pálilo. Mělo to ale výhodu, jeho nemoc zmizela. Už neproležel ani jediný den v posteli. Ale netušil, že od téhle chvíle a jeho "dospělosti" nadcházel zcela jiný život.

"Jsem Byungjoo. Tvůj bratr." Byla první slova, co uslyšel od pravděpodobně stejně starého chlapce, když se s otcem přemístil do hlavního sídla, kde žila celá jeho rodina, s níž se do teď neměl možnost setkat.Popadnout zbraň a nebo rozevřít rty? | Téma týdne 01

12. listopadu 2015 v 20:26 | ~ 엘린 | Ellin~ |  Shit I say|| Warning: Výskyt vulgarismu. ||


Nejdříve jsem chtěla nakreslit za pomocí fixů k tématu obrázek. Nejdříve jsem chtěla napsat několik řádků o tom, co mi pod tímto tématem naskočí do hlavy jako první. Nejdříve jsem chtěla otevřít poznámkový blok a důkladně si promyslet, co vlastně budu psát, aby to nebyla blbost. Nejdříve jsem chtěla...

ADMIN INFO

11. listopadu 2015 v 2:24 | ~ 엘린 | Ellin~
Hádám, že jako první Vás zajímá, proč jsem zrovna takhle pojmenovala blog. Rozhodovala jsem se mezi dalšími názvy, ale tento nakonec zvítězil a může se tak natřásat jako páv.
Názvy typu "PovidkyodeměproObamu" se mi zdají už klišé, navíc můj blog není zaměřený pouze na povídky, tudíž takovýhle název jsem zamítla hned zprvu. Ať už sem zavítáte poprvé a nebo jste stálý čtenář, musí Vás okamžitě praštit do očí můj způsob vyjadřování. Přirovnání jako když ho na nože berou, sem tam mi ulítne sprosté slovíčko a víte co? Je mi to putna. Nepřikláním se tedy k tuctu tzv. blogům "o ničem" sorrynotsorry, ale můj záměr je hlavně lidi pobavit a naopak si i pro sebe nějakou tu švestku utrhnout. Ať už v podobě vlídného komentáře a nebo opakované návštěvy. Možná Vám bude trvat nějaký ten čas naskočit na stejnou vlnu a přijít na kloub mému humoru, protože ode mě by se opravdu, opakuji opravdu, mělo brát snad vše s nadsázkou. Nesnažím se nikoho urážet, i když to většinou tak bude vypadat. Ať žije černý humor! Hip hip huray!
K původní verzi Mentally ill jsem se dostala díky kloubení slov, která mají blízko k bláznovství. Zadávala jsem už název do kolonky, když v tom mi blikla žárovička v hlavě a chtěla, abych jméno ještě jednou přepitvořila. Ať už to bylo kvůli tomu, že dvě L ve mně vzbuzovala špatný dojem, nebo tím, že bych to nebyla já, abych si vše nepředělala k obrazu svému. A woala tím vzniklo Mentaly il. Jak už jste se mohli dočíst, přesná definice zní.:
Tento blog byl pojmenován 'mentaly il' kvůli jeho chorému vlastníkovi. Pochází z anglického "Mentally ill", (= duševně chorý) ale psaný pouze s jedním L. Protože nikdo kurva nemá rád složitosti!


Jaký to vyvolalo ve Vás dojem? Jak podle Vás na základě popisu duševně chorý admin vypadám? Toť otázka.
Světe div se, i když se tak sama nazývám, nemám žádnou mentální poruchu, slintavku, 9 prstů, vadu a nebo cokoliv jiného. Pouze mám pestrý humor a jsem blázen v dobrém slova smyslu.
Řekla bych, že jsem zdravá jak řípa. Abych Vám ale trochu přiblížila svou osobnost, napíšu pár vět. I přes to, že mi testy vycházejí na něco mezi flegmatikem a sangvinikem, dokážu se během vteřiny roztočit jako káča a na světě je cholerik. Mám pocit, že část sangvinika ve mně vzala raději ranec a šla do světa hledat někoho jiného. Právě proto jsem upozorňovala na rage neboli vztek, kterým Vás občas ať už mile a nebo nemile zaskočím. Bez pořádného vulgarismu by to nešlo, že? I toho se dočkáte a domnívám se, že více než často.
Nepíšu tento článek ale o tom, abych na konci vykvákla, jakou barvu má můj panelák a kolik kroků je to od zastávky. Nezajdu úplně do detailů, takže by Vám mělo stačit, když řeknu, že mými koníčky jsou psaní, shit grafika, kreslení, dělání bordelu, válení se, komandování lidí a sledování seriálů.

OTP ♂|| Block B - Zikyung | BTS - JiHope |
VIXX - Navi, Neo | GOT7 - JJProject |
Jooheon&Gun | Ziwoon (ZicoTaewoon) #incest |
B1A4 - Badeul | IKON - Binhwan | ZicoMino |
| TOPPDOGG - Hanjoo, Xesol, XeHanJoo, NaktaYano |
| EXO - Xiuchen, Taohun, XiuTao |
OTP ♂♀|| WooBinShinhye | JackJi | ChangkyunDasom |

ROZCESTNÍK

11. listopadu 2015 v 2:23 | ~ 엘린 | Ellin~

R O Z C E S T N Í K

...kdo hledá, najde...Info | Aneb to, co tě nezajímá.
OTP | Páry na které se tu buď něco objeví a nebo taky ne.
Shit I say | Bláboly, bláboly a zase bláboly.
Kresby | Co k tomu dodat..no ponožky si rozhodně do téhle rubriky nefotím.
Ostatní | Nezařazené.


Oneshot | Jednorázovky.
Wish | Na přání. (Momentálně není k dispozici)

Pracuji na..

Your choice | TOPPDOGG | Hansol/Kidoh
Chůva | VIXX | Neo

Zastavené..

? | ??

Dokončené..

I lost my smile | TOPPDOGG | Hanjoo
..nutno dodat, že amatérská..
Ano, dělám si ji sama, žádní skřítkové mi o půlnoci bohužel nepomáhají.

Layouty blogu | Přehled všech, co tento blog vystřídá.
Layouty volné | Nepoužité layouty volně ke stažení. (Johoho to se načekáte milí drazí.)
Ostatní | Nezařazená grafika cik cak.

Layout 01 | ZICOMINO

11. listopadu 2015 v 2:21 | ~ 엘린 | Ellin~ |  Layouty blogu

|| Layout 01 | By Ellin | Název: ZICOMINO | NÁHLED ||
|| Spokojenost 70% ||

Vzhledem k tomu, že jsem měla původně v plánu úplně jiné nastavení, tak nemůžu dát plný počet spokojenosti.
A už vůbec ne za posunutý volitelný box, který se mi nakonec líbí. Výsledek mohl být více zaostřený a možná bych záhlaví o třetinu pídě zvětšila, ale ach ta lenost.. lenost vítězí a proto layout nechávám takto.
Nemůžu si však stěžovat na barevnost. Dobře se mi dělaly popisky, žlutou barvu miluji a i ostře růžová padne, což byl pro mě nejdříve šok.
I'll try harder next time!

PTEJ SE

10. listopadu 2015 v 22:53 | ~ 엘린 | Ellin~
Nejdříve se podívej do Infa o mně, zda už tam odpověď na tvou otázku není.

Máš na mě dotaz a nevíš, kam ho napsat? Tak to se nacházíš správně! Pod tento článek do komentářů můžete napsat váš dotaz, připomínku, hejt, poslat mi pornografii, Dělám si srandu probůh, to nedělejte! zkrátka to do mě perte jak se vám zlíbí a já budu té lásky a odpovím vám také do komentářů. Jestli jste už komentář napsali, kontrolujte si tento článek, nikam jinam odpovídat nebudu. A taky myslete na to, že nejsem robot a nehodlám tady trávit 24/7. Platí pravidlo neodpovím-li dnes, odpovím zítra.
Nezpomeňte.. můžete se zeptat otázku, ale zodpovím vám jen tři! Jolanda
Pokud to někdo nepochopil..pouze vtip. Ptejte se klidně 20x denně. Ale zase nepřehánějme.

Na otázky typu "Kde bydlíš, kolik máš vlasů" neodpovídám, děkuji za pochopení.

REKLAMY

10. listopadu 2015 v 22:26 | ~ 엘린 | Ellin~


Je jasné, že nikdo z blogařů nemá u povídek, výlevů a nebo jakýchkoliv článků, rád reklamy a spamy, co absolutně nesouvisí s článkem a tím, co chtěl autor sdělit. Mnoho z nich už přišlo na to, že by bylo dobré založit samostatný článek pro tyto otravné komentáře. Give that man a cookie!

Pokud se právě nacházíš v tomto článku záměrně, chystáš se napsat reklamu a nikde jinde jsi ji nezanechal/a, máš u mě jedno bezvýznamné plus! Ale jelikož jsem zlatá duše, když už jsi si dal/a práci s rozkliknutím odkazu na tento článek, dám ti hlas nebo cokoliv po čem tvé srdce prahne.

Mentally Ill

10. listopadu 2015 v 0:29 | ~ 엘린 | Ellin~

... Bože ochraňuj nás. Na planetě blog.cz se právě zjevil další blog, který bude kráčet ve šlépějích povídek, výkeců aneb Shit I say, kpopu, kreseb, sem tam nějaké shit grafiky a tak dále.
Doufám, že se společně pobavíme, nehorázně naštveme nad tématy a užijeme si kopec srandy. A pokud ne,..
Ale prd, určitě si to užijeme, nejsme přece suchaři! Já ne, nevím jak vy
Tento blog je určený pro zábavu, tudíž věřím, že ho budete brát s rezervou.

Doufejme, že se blog rozjede 11.11.2015, jako je to psané v shit menu, které se mi čirou náhodou posunulo až k záhlaví. Ale předstírejme, že je to tak schválně, protože se mi to v celku páčí.

Stále je tu ale možnost, že duševně chorý admin layout a vše ostatní natolik pokazí, že tu pár prvních článků bude hned totálního rage, který si nakrájíme a dáme k obědu.

Jak už naznačuje warning, pár ze článků bude peprných jelikož má mluva konkuruje starému řidiči náklaďáku, ale takové články předem označím, abych čirou náhodou nepohoršovala mládež.

Pokud Vás ani můj první chorý článek neodradil, byli jste varování a těším se na Vás!