..Wait for it!..

KPOP KONCERT V PRAZE

5. prosince 2015 v 23:53 | ~ 엘린 | Ellin~ |  Ostatní

Určitě spousta fanoušků věděla, že se v Praze bude konat 4.12.2015 první KPOP koncert. A pokud jste to nevěděli...upřímnou soustrast. Vstupné na akci bylo zcela zdarma. Ale vše musí mít háčet, všimli jste si toho? O lístky bylo možné soutěžit. Ze začátku se mi moc nechtělo věřit. Však komu by se hned nezdálo divné oznámení, že přijede skupina SHINEE a REDVELVET vystoupit sem k nám. Ale ne všechna oznámení lžou.
Prvně jsem si řekla, že se tam nejspíš nedostanu. Přemlouvání rodičů, peníze stranou a ještě jednou přemlouvání rodičů.
Mezi mé kamarádky ale patří i takové, co jsou neústupné.
"Pojedeš?" "Já nevim." "Já už tě tam napsala, jen čekám na lístky." "Cože?"
A takhle nějak jsem získala lístek já. Kamarádka mě bez mého vědomí rovnou napsala. God bless you Momentálně bych jí za to měla poděkovat, protože jinak bych to určitě poslala pozdě a pak trávila den doma a četla příspěvky ostatních.
Do haly se mělo přijít raději o takové dvě hodinky napřed, ale i když jsme dorazili v 11:50 cca, už tam byla fronta hodná zlevněných rohlíků v Lidlu. To čekání mi zas tolik nevadilo, kdo si počká, ten se dočká. Čekala nás ohromné prošacování a prokluz skrz ochranku. Druhá kamarádka měla problém s notebookem. Mě okradli o petku s vodou, ale jí tam nechtěli pustit, takže musela najít úschovnu. Asi jsem měla číst i ostatní články, kde bych se dozvěděla, že se tam dostane ke slovu i prezidentka Pak Kun-hje, možná bych nebyla tak překvapená.

Po čekačce, úspěšném vyhození pet lahví a nalepení náramku na ruku, jsme se dostali ke svým místům, které jsme hledali zhruba 3 minuty. Nakonec jsem se stejně musela zeptat, kde to vlastně je. Měli jsme místa v sektoru 1, ze kterého jsme viděli opravdu dokonale. I když to z našeho pohledu bylo super, na mobilu už to tak super není..
Pokoušela jsem se natočit pár kratších videí, ale jelikož jsme seděli dost blízko repráků.. zvuk nestojí za moc například u Red Velvet Dumb Dumb.

Nevystupovali ale pouze skupiny Red Velvet a SHINee, na pódium se ukázal i Poppin'Hyunjoon, jeho PAC CREW, KKOCDOOSEH a dvě taneční skupiny O.M.G+ & Boom C.O.
Mě strašně baví sledovat taneční vystoupení, ale sama bych nezatancovala ani fň. Opravdu mě mrzí, že se mi nepodařilo natočit i taneční vystoupení, protože se všem děsně povedlo.

Pokud nebudete líní a kliknete na avatar, otevře se vám fotka. Takže nemusíte zaostřovat na miniaturu.
Vypadá to, jako kdybych fotila kalkulačkou.. ale jsem lazy vyfotit lístek znovu a RedVelvet se mi už nepoštěstí.

xxx
Hodnocení: 5/5!
Snad by ani nešlo dát jinačí hodnocení.

Dojem z Red Velvet: Red Velvet jsou skupina, kterou si sem tam poslechnu, ale neřadím se mezi fanouška, který o nich ví naprosto vše a sleduje každičké video, show, čte všechny články a tak dále. Zkrátka si holky ráda poslechnu a i to video shlédnu, ale přiměřeně. Ke koncertu// Když sešly schody a ve svých červených šatičkách se pomalu řadily na pódiu, má první myšlenka byla.: "Sakra oni jsou vážně děsně malinkatý." Málem mi zaskočilo, když Wendy spustila s "Rádi Vás vidíme." Absolutně jsem neočekávala, že by někdo z nich cosi žbleptnul v češtině a mile to překvapilo. Po vystoupení se nás ptaly, co bychom jim doporučili za jídlo.. ale přes ten obrovitánský řev beztak slyšely úplné prd. "Okay I got it. I think I got it all." Něco takového (přesně si to opravdu nepamatuji) poté Wendy se smíchem a klepáním si na ucho, řekla. Můžeme jen doufat, že se jim Praha líbila.

Dojem ze SHINee: Dalo by se i říct, že SHINee patřili mezi mé první skupiny. Postupem času jsem je sice trošku zanedbávala a opustila, ale i tak na ně přece nezapomenu. Ani u SHINee jsem nečekala, že někdo spustí česky. A byl to právě Taemin s "Dobrý den" a Key, který pronesl: "Jak se máš?" "Miluji tě" a "Zaplatím prosím" u čehož následoval výbuch smíchu. Na mou smůlu jsem vypla nahrávání zrovna ve chvíli, kdy začal mluvit česky. No nenaštve to? Naštve! Kluci s vystoupením nezklamali a já jsem naprosto spokojená. Hodně často se koukali k nám a obdařili nás úsměvem.

Celkový dojem: Vidět je na živo je rozhodně lepší, než lehárko u YT a sjíždění mnetu, co si budeme povídat. Nakonec jsem ráda, že jsem šla a že mám kamarádku, která mě přihlásila do losování, aniž bych to věděla. U RedVelvet mě překvapila výška děvčat, ale u SHINee ani zas tolik ne. Možná, že kdybych si stoupla vedle nich, bylo by to něco jiného. Myslím si, že nikdo z nich nebyl zvyklý na takový jekot, který jsme předvedli. (Já ne, ha. Kdyby tam vystupoval Zico..to bych si vyřvala snad i plíce) Doufejme, že je řev neodradil, ale naopak. Zpátky k tanečnímu vystoupení... Spojení tradice a breakdance nemělo chybu. Navíc se na plátně za Hyunjoonem objevovala Praha. Zkrátka dokonalost. Před zahájením nás sice požádali o vypnutí mobilů, ale pochybuji, že to někdo neudělal. Když být rebel, tak pořádný!

Sotva jsme vyšli ven, má třetí kamarádka se rozbrečela a já se jí smála. Protože jsem hajzl. (Já musela)
Takže doufám, že se nám v blízké době poštěstí se znovu sejít na dalším kpop koncertě! Připravte si peněženky, nejspíš to nebude dvakrát levné, jestli už se bude konat přímo oficiální koncert nějaké skupiny.

Jak už jsem říkala, podařilo se mi natočit pár krátkých videí. Jenže.. repráky mě zřejmě nesnáší. Red Velvet Dumb Dumb chvilkama zní jak rvačka slonů. Dále mám úsek SHINee Lucifer + krátký talk v koreštině, protože před tou češtinou jsem to samozřejmě vypla. Proč ne, že. A nakonec jsem natočila prezidentku, jak jde na pódium mezi zařazené skupiny, co vystupovaly.
Bohužel sem přidám odkaz pouze na nástup prezidentky, protože když se snažím nahrát z mobilu RedVelvetky na YT, mobil se restartuje._. Whatafak man?! No.. vypadá to, že video doplním později.

Když už nemohu přidat svá shit videa, hodím sem oficiální od KBS a videa od dalších fanoušků, co jsem našla.


A našla jsem dokonce i video, kde mluví česky, takže o to nepřijdete. ↓

Po koncertě jsme ještě strávili společně nějaký čas, než se pomalu blížila má osudná 6 hodina. Už ráno mi zaseknutá dvacka v automatu naznačovala, že se můžu těšit na perličku a den nebude bez problému. Nebyla bych to já, kdybych nenasedla do špatného vlaku a neutratila si všechny peníze, takže jsem se nemohla dostat zpátky na hlavák a počkat tam na můj vlak. Výborně..co teď? Samozřejmě, že jsem zavolala mamce a ta bleskově zareagovala, že pro mě přijede. Ale ona se sem tak bleskově dostat nemohla. Tudíž jsem čekala 4,5 hodiny s klesající baterkou v mobilu, než mě vyzvedli. A možná proto teď ležím a skuhrám v posteli, vedle mě balení prášků a čaj.


- Dostali jste se na koncert? Jaké jsou Vaše dojmy?
 


Komentáře

1 Rachel. | Web | 6. prosince 2015 v 9:08 | Reagovat

Parádní report a zážitek :)) Vzhledem k tomu, že jsem se k mé obří smůle, která se už jednou někde projevit musela, na koncert nedostala, tak už od pátku sjíždím videa a fotky všech zúčastněních a jsem za tu příležitost, co dostali neskutečně vděčná.. :)) Je to vlastně strašně fajn, že se tu objevili SHINee a Red Velvet a já jen doufám, že to bude další krok k tomu, aby naši zemi zařadili mezi místa, kde stojí za to koncertovat. I když, co si budeme povídat, jde se po penězích, tak nevím.. :D Nicméně i přesto, že jsem neměla šanci se zúčastnit, přijde mi jako úžasná satisfakce, že se SHINee procházeli po Praze a spoustě lidem to ukáže, že Česká republika není zas tak neznámá (nebo spíš taková prdel), jak si spousta lidí myslí. :))

2 AWIT•ER | Web | 6. prosince 2015 v 10:27 | Reagovat

-_______-
Neměla jsem o tom ani tušení.. :D je dobře, že sis to tam užila a taky je dobře, že máš takové kamarády - já třeba neznám nikoho osobně, co by poslouchal kpop T_T jinak slyšet SHINee mluvit česky... naživo... Q.Q nejspíš bych se rozbrečela, stejně jako tvá kámoška :D
Snad někdy budu mít možnost na nějaký podobný koncert jít:>

K tomu affs či spřátelení či... nevím - jak chceš :D tvůj blog mám už dávno v záložkách v prohlížeči, takže to v mém případě vyjde nastejno a chodila bych sem tak i tak. Ale moc ráda bych si tě zapsala právě mezi affs, takže pokud to nevadí...^^ jestli si někam zapíšeš ty mě, to už je celkem jedno, stejně budu u tebe v komentářích furt otravovat :D

3 S c a r s | Web | 6. prosince 2015 v 14:07 | Reagovat

Upřímně jsem ještě do nedávna naprosto nevěřila, že by zrovna k nám mohli zavítat SHINEE nebo Red Velvet, ale koukám, že to byla skutečně pravda :D Kdyby to bylo pár let zpátky, možná bych tam taky zavítala, ale dneska se spíš už jenom podívám na videa a stačí mi to :D Ale je hezké, že sis to tak pěkně užila a možná se k nám teď podívá i více korejských skupin :D

4 S c a r s | Web | 6. prosince 2015 v 14:10 | Reagovat

Ohh a ještě jedna věc, byla bys tak hodná a řekla mi zhruba v jaké ceně se pohybovaly lístky? :D Zkoušela jsem to dohledat, ale zatím žádné štěstí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama